Rodzina na swoim 2012. Ostatnia szansa i nowe realia

Coś się kończy, coś zaczyna. Rodzina na swoim kończy działalność z datą 31 grudnia 2012 roku. Wtedy zgodnie z przyjętymi zmianami w ustawie nie będzie możliwe ubieganie się o kredyt hipoteczny na preferencyjnych postanowieniach.

Czy to słuszna decyzja?

Z całą pewnością dopłaty i w miarę jasne zasady ubiegania się o poradę sprawiały, że wiele, wyjątkowo młodych osób decydowało się na tego typu kredyt. Była to również szansa na poprawę sytuacji w biznesie deweloperskiej, która poprzez ostatnie lata przeżywała strukturalny kryzys, a w 2012 przewiduje się, że w gronie największymi firmami zacznie toczyć się swoista wojna cenowa. Zamknięcie programu rodzina na swoim na pewno nie pomoże kryzysowej gospodarce stanąć na nogi,a co gorsza zlikwiduje pewną niszę, która była bardzo dochodowa z perspektywy rynku nieruchomości.

Konieczne zmiany

Faktem jest natomiast, że banki , a ponadto beneficjenci w wielu wypadkach naciągali okoliczności ustawy na własną korzyść. Doradcy w banku w bardzo wielu sytuacjach nie informowali klientów o tym, że prosty kredyt jest bardziej opłacalny od preferencyjnego. Wy widząc ile pieniędzy poświęca na spłatę kredytu i słysząc o nadużyciach w końcu postanowiło skończyć program. Dopiero po kilku latach okaże się czy miało to wpływ na rynek, ale już dzisiaj można przypuszczać, że konieczne będzie wprowadzenie kolejnych podobnych kodów. Tym razem natomiast na mniejszą skalę i bardziej szczegółowych.

Back to Top