Sposób na zdrowe i piękne paznokcie.

Wiele z nas wstydzi się swoich dłoni. Zniszczone, rozdwajające się paznokcie nie są dobrą wizytówką. W dodatku nie ma sposobu na nieeksponowanie niepielęgnowanych paznokci – nasze dłonie zawsze są widoczne. Nie pomogąmodne w tym sezonie kolorowe lakiery – szkodliwe związki chemiczne jeszcze bardziej zniszczą płytkę paznokcia. Zanim rozpoczniemy intensywną pielęgnację, warto poznać najczęstsze przyczyny łamliwości naszych paznokci. Nie łudźmy się – odchudzanie, kuracja antybiotykowa, stres nie oszczędzą naszych paznokci, skóry oraz włosów!
Strategie prawidłowej pielęgnacji to elementarne informacje o zdrowiu, którymi powinniśmy dysponować. Jeśli szczególnie dbasz o paznokcie, śledź kosmetyczne i farmakologiczne nowinki dotyczące ich pielęgnacji, źródłami takich wiadomości mogą być: nasza czytelnia internetowa, blog o zdrowiu, strony www o tematyce kosmetycznej. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na atrakcyjnie wyglądające paznokcie.

1. Zaopatruj się w delikatne zmywacze bezacetonowe, które także nawilżają płytkę paznokcia.
2. Zanim pomalujesz paznokcie na kolorowo, nigdy nie zapominaj o położeniu bazy! Inaczej paznokcie zżółkną.
3. Od czasu do czasu wetrzyj w paznokcie olejek rycynowy lub oliwę z oliwek oraz kilka kropel soku z cytryny.
4. Po myciu i osuszaniu rąk za pomocą automatycznego nawiewu, zawsze używaj natłuszczającego! Wklepuj go także w paznokcie.
5. Zamiast lakierów stosuj odżywki. W procesie odnowy spełniają one różne funkcje – odżywiają, stymulują porost, ograniczają rozdwajanie, zniechęcają do obgryzania. Niejeden blog o zdrowiu zestawia skuteczność preparatów do pielęgnacji paznokci. Zachęcamy do poszukiwań!
6. Odchudzanie może być jedną z przyczyn osłabienia paznokci. Jeśli powodem łamliwych paznokci jest właśnie odchudzanie lub niewłaściwa dieta, konieczne są suplementy. Decyduj się na te zawierające skrzyp polny i biotynę. Warto obserwować blog o zdrowiu, który mieści fotograficzną dokumentację postępu we wzroście paznokci w trakcie stosowania danego specyfiku.

Ponadto, informacje o zdrowiu, jakie wysyła nam nasz organizm, nierzadko „zanotowane są” na płytce paznokcia. Wizyta u dermatologa może być sposobnością, by uzyskać informacje o zdrowiu naszych paznokci.

Back to Top